• Witamy w PROEKO RECYKLING - Wywóz śmieci Kraków
  • Poniedziałek - Piątek

    9:00 - 17:00
  • Telefon

    +48 735 752 272
    +48 794 007 819

Recykling surowców

W PROEKO doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie we współczesnej gospodarce odpadami ma recykling. Odzyskiwanie i selekcja odpadów, a także późniejsze wykorzystanie surowców wtórnych to nie tylko oszczędność i dobra ekonomicznie praktyka, ale i ochrona środowiska. Usługi recyklingu doskonale wpisują się zatem w profil działalności PROEKO. Naszą misją jest pomoc w odpowiedzialnym i mądrym gospodarowaniu odpadami, a recykling w optymalny sposób pozwala wykorzystać śmieci, które zamiast bezużytecznie zalegać na wysypiskach, mogą wciąż przysłużyć się społeczeństwu.

 

Usługi recyklingu PROEKO

PROEKO wykonuje usługi odzysku i recyklingu różnego rodzaju surowców. Dla naszych Klientów wykonujemy między innymi recykling styropianu, recykling elektroniki, recykling folii i recykling tworzyw sztucznych.

 

Recykling styropianu

Recykling styropianu jest związany przede wszystkim z branżą budowlaną. Styropian to powszechnie wykorzystywany produkt, służący przede wszystkim jako ochrona termoizolacyjna. Jest też wykorzystywany jako opakowania, zwłaszcza w przemyśle elektronicznym, spożywczym, czy produkcyjnym. Dobrze nadaje się zarazem do ponownego przetworzenia. Nasza firma może zająć się Państwa odpadami styropianowymi i poddać je procesowi recyklingu.

 

Recykling elektroniki

Utylizacja sprzętu elektronicznego jest naturalną konsekwencją rozwoju technologicznego. Recykling elektroniki jest koniecznością ze względu na ograniczone zasoby rzadkich metali czy toksyczne substancje wykorzystywane do produkcji tego rodzaju urządzeń, a także ze względu na stale rosnącą ilość tego rodzaju odpadów. Szybki rozwój nowych technologii sprawia, że wiele urządzeń elektronicznych staje się sprzętem przestarzałym i niepożądanym, a jednocześnie szkodliwym dla zdrowia i dla środowiska. Ze względu na te zagrożenia, zabronione jest wyrzucanie sprzętu elektronicznego i elektrycznego razem ze zwykłymi śmieciami. Warto przy tym podkreślić, że ilość elektrośmieci wzrasta z każdym kolejnym rokiem. Dlatego właśnie recykling elektroniki ma tak duże znaczenie. PROEKO zajmuje się odbiorem i recyklingiem tego rodzaju odpadów.

 

Recykling folii

PROEKO prowadzi recykling folii. Rozkład tego rodzaju artykułów jest niezwykle długi. Tymczasem ponowne wykorzystanie ich wykorzystanie pozwala na znaczną redukcję tego rodzaju odpadów na wysypiskach. Recykling folii to ekologiczne rozwiązanie, które pozwala uzyskać produkt dobrej jakości, nadający się do ponownego wykorzystania.

 

Recykling tworzyw sztucznych

Firma PROEKO zajmuje się skupem i utylizacją odpadów wykonanych z tworzyw sztucznych. Tworzywa sztuczne są sporym problemem we współczesnej gospodarce odpadami. To materiał, który długo się rozkłada i który wymaga odpowiedniej technologii recyklingu. Często wykorzystywany jest do produkcji opakowań, m.in. butelek, skrzynek i pojemników. Najbardziej popularne tworzywa sztuczne to polietylen, polipropylen, polistyren, polichlorek winylu, politereftalen etylenu. Odpady tego rodzaju zajmują dużo miejsca w stosunku do swojej masy. Z tych powodów recykling tworzyw sztucznych jest ważnym elementem zarządzania odpadami. Wyróżnia się przede wszystkim dwa rodzaje recyklingu: recykling materiałowy i recykling chemiczny. PROEKO z chęcią pomoże Państwu w przetworzeniu śmieci z tworzyw sztucznych.

 

Skontaktuj się z nami

Recykling odpadów wciąż nie jest tak powszechnie prowadzony, jak powinien być. Marnowane są zasoby, które można by ponownie wykorzystać. Ponadto, w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, recykling może być istotnym elementem strategii środowiskowej w Państwa firmie.

 

PROEKO dostrzega potrzeby Klientów w zakresie recyklingu surowców, oferując sprawdzone i skuteczne rozwiązania, doświadczenie swych specjalistów oraz profesjonalne podejście. Dzięki temu PROEKO może nawiązać efektywną współpracę z każdym Klientem. Zachęcamy Państwa do kontaktu i sprawdzenia naszych możliwości w zakresie recyklingu.