Nie tylko przepisy o ochronie środowiska, ale także chęć dbania o naszą planetę determinuje ekologiczne gospodarowanie odpadami. Coraz większa ilość odpadów zostaje poddawana recyklingowi, co sprawia, że możemy tworzyć inne produkty z nich. Jednym ze sposobów oddawania surowców do recyklingu jest składowanie makulatury i oddawanie jej do skupu.

Zobacz więcej informacji

Skup makulatury Kraków

Możemy jednocześnie zrobić coś dobrego dla środowiska i zarobić trochę pieniędzy. PROEKO prowadzi skup makulatury w trosce o środowisko naturalne, poddajemy recyklingowi skupione surowce dzięki czemu uzyskują one drugie życie. 

Papier wykonany jest z drzew, czyli z najcenniejszego budulca naturalnego ziemi. Włókna celulozy są na tyle mocnym budulcem, że można odzyskiwać z nich kolejne produkty aż do 8 razy. Dopiero po takim czasie staje się on paliwem biologicznym oraz popiołem, który wykorzystuje się do nawozów dla kolejnych drzew. Jest to zatem materiał w 100% naturalny, biodegradowalny oraz ekologiczny. Mając do dyspozycji tak wyjątkowy materiał powinniśmy maksymalnie korzystać z jego dobrodziejstw. Mając do dyspozycji taki materiał możemy nie tylko skutecznie dbać o planetą, ale także oszczędzać na produkcji kolejnych opakowań czy gazet. 

Makulatura, którą skupujemy to wszelkiego rodzaju wyroby papiernicze (całe bądź uszkodzone). Prowadzimy skup makulatury, aby odzyskiwać z niej materiał na kolejne produkty. Oferujemy uczciwe stawki oraz gwarancje, że zakupiona od Państwa makulatura trafi do odzyskania i  będzie wykorzystana jako kolejny produkt. W ramach tej usługi skupujemy:

  • Kartony szare i kolorowe, 
  • Prasę (gazety, czasopisma, dzienniki),
  • Książki,
  • Tekturę falistą,
  • Papier biały i kolorowy,
  • Ulotki, prospekty i plakaty,
  • Opakowania papierowe, 
  • Ścinki z niszczarek,
  • Wszelkie pozostałe odpady papierowe. 

Masz sporą ilość zalegających materiałów? Odwiedź nasz skup makulatury w Krakowie. 

Skupujemy makulaturę każdej ilości, więc nie ważne ile macie Państwo zebranego surowca. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami ekologicznego gospodarowania odpadami oraz do sprawdzenia pozostałych skupów. Razem dbajmy o środowisko naturalne. 

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowały Cię nasze usługi, skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy warunki współpracy!

Zobacz wszystkie rozwiązania