Śmieci wytworzone w ramach przemysłowej działalności muszą być przepisowo składowane i unieszkodliwiane. W innym razie stanowią niebezpieczeństwo dla środowiska, zwierząt oraz ludzi. W szczególności śmieci niebezpieczne błyskawicznie docierają do otoczenia, co ma znaczący znaczenie na naszą planetę. Dlatego w ramach zoptymalizowanej gospodarowania odpadami niebezpiecznymi priorytetowe jest: odpowiedzialne produkcja odpadów, kumulowanie wytworzonych odpadów, odpowiednie przewiezienie odpadów niebezpiecznych, unieszkodliwienie ich i składowanie śmieci już wyprodukowanych.
Pod pojęciem “śmieci przemysłowe” interpretuje się substancje i przedmioty wytworzone przez szpitale, fabryki, magazyny lub przedsiębiorstwa budowlane. Do tej grupy zaliczają się:
– środki ochrony roślin,
– chemia laboratoryjna,
– śmieci opakowaniowe,
– odpady materiałów sztucznych,
– śmieci przemysłu spożywczego oraz nieświeża jedzenie,
– poprodukcyjne śmieci przemysłowe,
– odpady przemysłu tekstylnego i odzieżowego,
-emulsje, rozcieńczalniki, spoiwa, lakiery oraz pianki poliuretanowe,
– popioły, śmieci mineralne i metaliczne,
– zużyte baterie,
– zużyte czyściwo, oleje, ciecze hamulcowe i chłodnicze, odpady ropopochodne,
– anulowane ze sprzedaży i przeterminowane farmaceutyki, produkty aptekarskie oraz pielęgnacyjne.
Do grupy odpadów przemysłowych wliczają się również odpady niebezpieczne:
– urządzenia elektryczne i elektroniczne,
– środki szkodliwe – azbest, kwasy, metale ciężkie i termometr,
– pudełka, w których magazynowano szkodliwe materiały.
Utylizacja odpadów przemysłowych Zabrze jest sprecyzowana konkretnymi prawnymi – oznacza to, że {przedsiębiorstwa są zobowiązaneobowiązane} się nimi zająć. W innym wypadku zagraża im kara grzywny.
Śmieci przemysłowe są niebezpieczne z powodu swoją łatwopalność, reaktywność i wrażliwość na korozję. Dlatego tak istotna jest ich odpowiednia utylizacja. Można ją przeprowadzić na trochę metod:
– recykling – fundamentalna technika utylizacji oraz rewindykowania materiałów, które mogą zostać zastosowane powtórnie. Przebieg utylizacji rozpoczyna się w gospodarstwach domowych od sortowania odpadów, a kończy w przedsiębiorstwach, gdzie rewindykuje się śmieci,
– termiczne przerabianie odpadów – najpierw odpady poddaje się oczyszczaniu, a następnie pali i uzyskuje się energię. Ten końcowy etap przynosi oszczędności na paliwie konwencjonalnym,
– kompostowanie – rozwiązanie ten polega na przetwarzaniu resztek organicznych w próchnicę za sprawa mikroorganizmów,
– fermentacja – biomasa pochodząca z materiałów rolniczych, odchodów zwierzęcych, biomasy leśnej i produktów ubocznych przemysłu rolno-spożywczego poddawane są beztlenowemu rozkładowi. EfektemRezultatem tego przebiegu jest biogaz, który jest używany jako nowatorskie paliwo,
– wykorzystywanie odpadów jako surowca – obecna technologia umożliwia skutecznie wykorzystywać uboczne, nienadające się do konsumpcji surowce uboczne przemysłu rolno-spożywczego do produkowania wartościowych i wydajnych nawozów.
Utylizacją śmieci przemysłowych, w tym szkodliwych, trudnią się specjalne biznesy, mające kwalifikacje i praktykę w tej temacie. Taką przedsiębiorstwem jest PROEKO, której pracownicy mogą przyjechać do firmy, odebrać, przewieźć i przetwarzać odpady. Wszystko zgodnie z prawem, regułami bezpieczeństwa i w dbałości o przyrodę!
W PROEKO nie tylko odbieramy odpady od przedsiębiorstw, ale również wynajmujemy kontenery. Zachęcamy do kontaktu!
Skontaktuj się z namiJeśli zainteresowały Cię nasze usługi, skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy warunki współpracy!
Odbieramy wszelką elektronikę oraz stare sprzęty RTV i AGD. Odebrane od klienta odpady, następnie poddajemy utylizacji.
W ramach szerzenia myśli ekologicznej oferujemy outsourcing środowiskowy w Państwa firmie, który pozwoli wdrożyć ekologiczne rozwiązania.
Firma PROEKO nawiąże współpracę i podejmie się realizacji zadań związanych z odbiorem, wywozem i przetwarzaniem tego rodzaju śmieci.
Stare książki, gazety czy kartony to surowce, które mogą zostać wykorzystane ponownie.
Prowadzimy odbiór surowców takich jak: szkło, plastik, papier, nakrętki, butelki, puszki, miedź, folię.