• Witamy w PROEKO RECYKLING - Wywóz śmieci Kraków
 • Poniedziałek - Piątek

  9:00 - 17:00
 • Telefon

  +48 735 752 272
  +48 794 007 819

Odpady opakowaniowe

PROEKO zachęca do nawiązania współpracy w zakresie odzysku odpadów opakowaniowych. Opakowania i odpady opakowaniowe wymagają odpowiedniego podejścia. Istotna jest tu segregacja odpadów tego rodzaju. Selektywny ich zbiór pozwala na ich późniejszy recykling lub zmniejszenie ich masy w sposób bezpieczny dla środowiska i efektywny. Z tych względów należy też dopilnować, aby były puste. Odpady opakowaniowe zostały w wyszczególnione odpowiednimi przepisami. Są to wyroby, które służą do przechowywania, ochrony, przewozu, dostarczania lub prezentacji innych produktów. Odpady opakowaniowe obejmują także opakowania wielokrotnego użytku.

 

Wyróżniamy przede wszystkim:

 • Opakowania z tworzyw sztucznych
 • Opakowania z papieru i tektury
 • Inne opakowanie, np. wykonane z blachy stalowej lub aluminium czy drewna

 

Z odpadami opakowaniowymi i opakowaniami można radzić sobie na różne sposoby. Recykling i segregacja odpadów opakowaniowych z pewnością są jednym z ważniejszych sposobów. Segregacja śmieci tego rodzaju pozwala je sprawniej przetwarzać. Inne metody wiążą się w dużej mierze z nawykami konsumenckimi to na przykład wybieranie produktów opakowanych w jak najmniejszym stopniu, czy wybieranie opakowań łatwiejszych w przetwarzaniu. Istotną rolę pełni tu też regulator, czego wyrazem może być na przykład ograniczenie we wprowadzaniu do obrotu foliowych toreb. Dla skutecznego zagospodarowania opakowań najważniejsza jest jednak segregacja odpadów opakowaniowych.

 

Przedsiębiorcy są zobligowani do odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych. Wymagane też jest od niego segregowanie odpadów tego typu, zwłaszcza jeśli wprowadza on na rynek wraz ze swoim produktem kilka rodzajów opakowań np. folie, kartony i drewniane palety. Przedsiębiorca musi zagwarantować odpowiednie poziomy odzysku opakowań tego samego rodzaju z rynku. Segregowanie śmieci opakowaniowych ze wsparciem PROEKO będzie z pewnością łatwiejsze, zwłaszcza jeśli zdecydują się Państwo na współpracę z naszą firmą na zasadzie outsourcingu, decydując się na kompleksową obsługę procesów związanych z utylizacją i odbiorem śmieci oraz ochroną środowiska w Państwa przedsiębiorstwie. PROEKO nie tylko zorganizuje dla Państwa odbiór odpadów opakowaniowych, ale i zapewni profesjonalne doradztwo w innych kwestiach związanych z zagospodarowaniem odpadów w Państwa firmie. Nawet jednak jeśli interesuje Państwa tylko odbiór odpadów opakowaniowych, gwarantujemy fachowe podejście, na indywidualnych zasadach i dobre warunki współpracy. Firma PROEKO działa sprawnie i efektywnie, w porozumieniu z Klientem, mając na celu uzyskanie jego pełnej satysfakcji ze świadczonych usług. Zachęcamy serdecznie do kontaktu i sprawdzenia naszych możliwości.

 

Dysponujemy odpowiednim potencjałem technicznym:

 • pojemnikami: 120l, 240l, 770l, 1100l
 • kontenerami: 7 m3, 10 m3, 12 m3, 20 m3, 36 m3