W PROEKO doskonale wiemy, jak wielkie znaczenie we współczesnym świecie odgrywa recykling. Jest to najefektywniejsza metoda pozbywania się odpadów z gospodarstw domowych i firm. Selekcja, odzyskiwanie i przekształcenie starych odpadów w nowe produkty niesie ze sobą szereg zysków. Dzięki wykorzystaniu surowców wtórnych oszczędzamy mnóstwo pieniędzy oraz dbamy o środowisko.

Zobacz więcej informacji

Dlaczego warto odwiedzić zagospodarowanie makulatury? PROEKO Recycling

Papier produkuje się z jednego z naszych najbardziej drogocennych bogactw – drzew. Włókna celulozy są mocnym budulcem, dlatego też można je wykorzystać nawet do ośmiu razy jako nowy surowiec do produkcji papieru. Dopiero po tym czasie ostatecznie stanie się paliwem biologicznym, a w końcu popiołem, który dalej można wykorzystać jako nawóz dla następnego pokolenia drzew.

Makulatura to zniszczone lub zbędne wyroby papiernicze nadające sie do ponownego użytku – w tej samej bądź nieco innej formie. Celem zagospodarowania makulatury jest jej ponowne wykorzystanie. Zabieg ten pozwala zaoszczędzić wiele czasu oraz pieniędzy producentom papieru i nie tylko. Przetwarzanie surowców pomaga również w znacznym stopniu chronić środowisko. Zmniejsza zapotrzebowanie na nowe tworzywo, minimalizując przy tym konieczność wycinania większej części lasów. 

Pomimo świadomości społeczeństwa, recykling surowców wciąż nie jest prowadzony w odpowiedni sposób. Wiele firm marnuje dużo zasobów, które można by powtórnie wykorzystać. Chcesz mieć pewność, że Twoja makulatura zostanie przetworzona w odpowiedni sposób? Skontaktuj się z nami i zamów profesjonalną usługę już dziś! 

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowały Cię nasze usługi, skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy warunki współpracy!

Zobacz wszystkie rozwiązania