W PROEKO doskonale wiemy, jak wielkie znaczenie we współczesnym świecie odgrywa recykling. Jest to najefektywniejsza metoda pozbywania się odpadów z gospodarstw domowych i firm. Selekcja, odzyskiwanie i przekształcenie starych odpadów w nowe produkty niesie ze sobą szereg zysków. Dzięki wykorzystaniu surowców wtórnych oszczędzamy mnóstwo pieniędzy oraz dbamy o środowisko.

Zobacz więcej informacji

Dlaczego warto odwiedzić skup makulatury? PROEKO Recycling

Papier produkuje się z jednego z naszych najbardziej drogocennych bogactw – drzew. Włókna celulozy są mocnym budulcem, dlatego też można je wykorzystać nawet do ośmiu razy jako nowy surowiec do produkcji papieru. Dopiero po tym czasie ostatecznie stanie się paliwem biologicznym, a w końcu popiołem, który dalej można wykorzystać jako nawóz dla następnego pokolenia drzew.

Makulatura to zniszczone lub zbędne wyroby papiernicze nadające sie do ponownego użytku – w tej samej bądź nieco innej formie. Celem skupu makulatury jest jej ponowne wykorzystanie. Zabieg ten pozwala zaoszczędzić wiele czasu oraz pieniędzy producentom papieru i nie tylko. Przetwarzanie surowców pomaga również w znacznym stopniu chronić środowisko. Zmniejsza zapotrzebowanie na nowe tworzywo, minimalizując przy tym konieczność wycinania większej części lasów. 

Makulatura jest jednym z surowców wtórnych, który mogą Państwo nam przekazać. PROEKO prowadzi skup makulatury, dbając przy tym o atrakcyjne ceny dla klientów.

Skup makulatury

Makulatura jest jednym z surowców wtórnych, który mogą Państwo nam przekazać. PROEKO prowadzi skup makulatury, dbając o atrakcyjne ceny dla klientów. Nasz skup makulatury gromadzi m.in. gazety, książki, kartony. Cieszy nas każda makulatura, którą mogą Państwo do nas przynieść. Nasz skup makulatury przyjmie każdą jej ilość. Prowadzimy odbiór makulatury nie tylko na terenie małopolski. Odbieramy także ładunki pełnotirowe.

 

Skup szkła

PROEKO prowadzi skup szkła, w tym skup butelek po piwie. Przyjmujemy szkliwo różnego rodzaju, zarówno od osób fizycznych, jak i firm. Skupujemy szkło kolorowe i białe. Prowadzimy odbiór stłuczonych słoików, butelek, szyb i innych szklanych produktów.

Skupujemy makulaturę praktycznie każdego rodzaju:

  • kartony szare i kolorowe,
  • gazety i czasopisma,
  • książki,
  • tekturę falistą,
  • papier biały i kolorowy,
  • ulotki i prospekty,
  • opakowania papierowe,
  • ścinki z niszczarek,
  • i wiele innych.

Masz sporą ilość zalegających materiałów? Odwiedź nasz skup makulatury. 

Przywieź ją do nas! Przyjmiemy każdą ilość. Oferujemy bardzo atrakcyjne ceny. Prowadzimy również odbiór makulatury poza małopolską. Odbieramy ładunki pełnotirowe.

Pomimo świadomości społeczeństwa, recykling surowców wciąż nie jest prowadzony w odpowiedni sposób. Wiele firm marnuje dużo zasobów, które można by powtórnie wykorzystać. Chcesz mieć pewność, że Twoja makulatura zostanie przetworzona w odpowiedni sposób? Skontaktuj się z nami i zamów profesjonalną usługę już dziś! 

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowały Cię nasze usługi, skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy warunki współpracy!

Zobacz wszystkie rozwiązania