Proces recyklingu pozwala na ponowne przetworzenie wielu tworzyw, dzięki czemu możemy znacznie ograniczyć udział śmieci w środowisku naturalnym. Metoda ta jest niezwykle efektywna nie tylko w odniesieniu do naszej planety, ale również firm, które zajmują się produkcją, bowiem recykling umożliwia zaoszczędzenie nakładów pieniężnych. PROEKO realizuje zatem skup makulatury każdego rodzaju.

Zobacz więcej informacji

Odbiór makulatury Opole

Jakie wyroby papiernicze skupujemy?

Papier powstaje dzięki jednym z najcenniejszych bogactw – drzewom. Włókna celulozy cechują się niezwykle mocną strukturą, dzięki czemu wykorzystać je możemy aż do ośmiu razy. Dopiero po zupełnym zużyciu włókna te stać się mogą paliwem biologicznym, a następnie popiołem, który stać się może nawozem dla kolejnego pokolenia drzew. Makulatura stanowi natomiast zniszczone bądź zbędne wyroby papiernicze, nadające się do ponownego użytku. Oczywistym zatem celem skupu makulatury jest możliwość ponownego jej wykorzystania. Recykling zmniejsza zapotrzebowanie na tworzywo w formie nowej, dzięki czemu znacznie zmniejszana jest wycinka drzew. PROEKO przyjmuje surowiec wtórny w formie makulatury w każdej ilości. Skupujemy tworzywo zarówno w hurcie, jak i detalu.

Nie ma dla nas znaczenia rodzaj makulatury, dlatego też przyjmujemy m.in. – kartony szare, kolorowe, gazety, czasopisma, książki, tekturę falistą, papier biały, kolorowy, ulotki, prospekty, opakowania papierowe lub ścinki z niszczarek. Oczywiście są to przykładowe rodzaje, ponieważ skupujemy każdą formę wyrobów papierniczych.

Odbiór makulatury Opole – inne rodzaje przyjmowanych tworzyw

Oprócz skupu makulatury realizujemy również odbiór innych tworzyw – miedzi, złomu, metali kolorowych, aluminium, puszek, butelek, szkła, plastiku, nakrętek, folii bądź styropianu. Każdy z materiałów poddajemy procesowi recyklingu, odzyskując tym samym surowce. Oferujemy atrakcyjne i konkurencyjne ceny, zachęcając tym samym do pozostawiania w PROEKO każdego rodzaju tworzyw. Przyjmujemy również elektrośmieci, których nie należy umieszczać w tradycyjnych kontenerach na odpady komunalne. Postęp technologiczny sprawia, iż sprzęt elektroniczny staje się bardzo szybko przestarzały, wówczas wiele osób wymienia zużyte urządzenie na nowszy model. Produkcja elektroniki wymaga użycia metali szlachetnych, które w procesie recyklingu jesteśmy w stanie odzyskać.

Zapraszamy do kontaktu z firmą PROEKO w celu nawiązania współpracy!

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowały Cię nasze usługi, skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy warunki współpracy!

Zobacz wszystkie rozwiązania