• Witamy w PROEKO RECYKLING - Wywóz śmieci Kraków
 • Poniedziałek - Piątek

  9:00 - 17:00
 • Telefon

  +48 735 752 272
  +48 794 007 819

Odbiór odpadów niebezpiecznych Poznań

 

Odpady niebezpieczne można utylizować lub poddawać recyklingowi. Zarówno pierwsza, jak i druga droga to jedyne właściwe wyjście. Każda inna forma pozbycia się takich śmieci jest niebezpieczna dla człowieka oraz środowiska. PROEKO stara się szerzyć wiedzę z zakresu ekologii oraz właściwej gospodarki odpadami. 

Odpady niebezpieczne – gdzie je wyrzucać?

Kwestia związana z wyrzucaniem odpadów, które mogą stanowić zagrożenie dla środowiska oraz zdrowia człowieka, to jedna z rzeczy, która przyświeca nam od lat. Staramy się szerzyć wiedzę o tym zjawisku oraz odpowiednio gospodarować odpadami. Jeśli ktoś z Państwa posiada takie odpady, nie wolno wyrzucać ich do tradycyjnych kontenerów ani nigdzie indziej. Ich jedyna właściwa droga to ta, która prowadzi do specjalistycznych pojemników, z których firma utylizująca może przetransportować je dalej. 

Czym są odpady niebezpieczne?

 • Wszelkie odpady medyczne – przeterminowane leki, zużyte strzykawki czy bandaże lub kitle lekarskie – wszystko, co może przenosić bakterie czy wirusy.
 • Akumulatory – zarówno te do dużych urządzeń elektrycznych, jak i samochodowe czy zwykłe baterie. Substancje w nich zawarte mogą zaszkodzić nie tylko środowisku, ale przede wszystkim człowiekowi.
 • Elektronika – nie tylko telefonu komórkowe, ale wszelkie urządzenia RTV i AGD (lodówki, telewizory czy komputery). 

Czasami oglądamy zdjęcia, gdzie na skraju lasów porzucone zostają takie odpady. Jest to wysoce nieodpowiedzialne zachowanie, ponieważ narażamy na niebezpieczeństwo wówczas nie tylko glebę, ale i zwierzęta, a potem i człowieka.

Co się dzieje z odpadami niebezpiecznymi?

 • Są utylizowane – głownie dotyczy to tych odpadów, które są uszkodzone (akumulatory) lub nie da się z nich zrobić już innego (głównie dotyczy to odpadów medycznych).
 • Są poddawane recyklingowi – odzyskiwanie z zużytych odpadów to coś, co jest już powszechne. 

W naszej firmie staramy się dbać o środowisko nie tylko posiadając w nazwie „EKO”, ale głównie dając przykład ekologicznej gospodarki odpadami oraz szerząc wiedzę na temat właściwego zarządzania śmieciami. To nasza misja. 

Odbiór odpadów niebezpiecznych Poznań – PROEKO

Odbierzemy od Państwa odpady, które wymagają specjalnej troski oraz właściwego postępowania. Te, które zagrażają zdrowiu i życiu człowieka, a także środowisku przetransportujemy do specjalnego miejsca, gdzie zostaną poddane utylizacji bądź recyklingowi. Jednak to nie jedyna gałąź naszej działalności:

 • Odbieramy odpady komunalne, – czyli te wytworzone przez człowieka: mineralne i biodegradowalne. Posiadamy kontenery oraz pojemniki różnych wielkości, co daje nam możliwość odbierania praktycznie każdej ilości takich odpadów. 
 • Odbieramy odpady wielkogabarytowe.
 • Zajmujemy się recyklingiem surowców – dotyczy to miedzy innymi styropianu, elektroniki, tworzyw sztucznych czy różnego rodzaju folii. 
 • Nasza misja – szerzenie świadomości o ekologii i gospodarki odpadami. W ramach tej gałęzi naszej działalności prowadzimy outsourcing środowiskowy oraz specjalistyczne doradztwo dla firm. W ramach tego oferujemy: zwiększenie efektywności w obszarze gospodarki odpadami w firmie, pomoc w uzyskaniu dofinansowań, szkolenia z zakresu ochrony środowiska oraz wiele więcej.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą odbioru odpadów niebezpiecznych na terenie Poznania.