Recykling ma ogromne znaczenie dla ochrony środowiska. Prawidłowo przeprowadzony proces przetworzenia pewnych surowców, umożliwia  ich ponowne wykorzystanie.

Zobacz więcej informacji

Odbiór makulatury Częstochowa

Każdego dnia na całym świecie produkowane są miliony ton śmieci, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio się nimi zająć. Właściwa selekcja, odzysk oraz przetworzenie odpadów to ogromne korzyści dla kondycji całego środowiska naturalnego. 

Dlaczego warto skupować makulaturę?

Papier wytwarzany jest z cennego bogactwa ziemi – drzew. Ze względu na ogromną trwałość oraz wytrzymałość włókien celulozy, mogą być one wykorzystane w formie nowego surowca do produkcji papieru aż do ośmiu razy. Powstały materiał po ostatecznym zużyciu, może pełnić role paliwa biologicznego, aby w końcu przyjąć formę popiołu i służyć jako nawóz następnym drzewom. 

Makulaturę stanowią zniszczone oraz zbędne wyroby papiernicze, których niewielkie zużycie pozwala na ponowne wykorzystanie. Rozwiązanie to jest niezwykle oszczędne, nie tylko ze względu na czas, ale również na kwestie finansowe. Mniejsze zapotrzebowanie na produkcję papieru bezpośrednio wpływa na brak konieczności wycinania lasów. 

Odbiór makulatury Częstochowa – dbamy o środowisko naturalne

Firma PROEKO umożliwia skup wszelkiego rodzaju materiałów oraz tworzyw wtórnych. Działamy w oparciu o czynności, których celem jest maksymalna ochrona środowiska. Klientom decydującym się na współpracę, oferujemy konkurencyjne oraz atrakcyjne ceny.

Przyjmuje makulaturę w bardzo zróżnicowanej formie:

  • kartony, niezależnie od barwy,
  • gazety i czasopisma,
  • książki,
  • tekturę falistą,
  • papier biały oraz kolorowy,
  • ulotki i prospekty,
  • opakowania papierowe,
  • ścinki z niszczarek.

Jesteśmy w stanie przyjąć każdą ilość tworzywa. Zachęcamy do nawiązania kontaktu w celu zapoznania się z naszym cennikiem. Oprócz powyższych produktów oferujemy również możliwość pozostawienia u nas metalu, aluminium, plastiku czy styropianu. Jednym z głównych celów PROEKO jest zwiększanie świadomości wśród społeczeństwa, odnośnie kwestii związanych z ochroną środowiska. 

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowały Cię nasze usługi, skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy warunki współpracy!

Zobacz wszystkie rozwiązania