Odzysk odpadów opakowaniowych odgrywa kluczową rolę w zakresie gospodarowania odpadami – pozwala ponownie wykorzystać zużyte śmieci. Konieczna jest zatem ich segregacja już na etapie gospodarstw domowych, przedsiębiorstw bądź instytucji publicznych. Firma PROEKO realizuje odbiór, a następnie wywóz śmieci tego typu w miejsce składowania lub utylizacji.

Zobacz więcej informacji

Odpady opakowaniowe Lublin

Rodzaje odpadów opakowaniowych

Kwestie związanie z odpadami opakowaniowymi regulowane są odpowiednimi przepisami prawnymi. W kategorię tę wpisują się wyroby służące do przechowywania, ochrony, przewozu, dostarczania lub prezentacji innych produktów. Dodatkowo są to również opakowania wielokrotnego użytku. Wyróżnić możemy kilka rodzajów: opakowania z tworzyw sztucznych, z papieru, tektury, z blachy stalowej, aluminium bądź drewna. Jednym z najefektywniejszych działań, jest poddanie śmieci opakowaniowych procesowi recyklingu. Należy jednak pamiętać, iż opakowania muszą być posegregowane oraz puste. Troska o środowisko naturalne opierać się może również na wybieranie produktów, opakowanych w jak najmniejszą ilość tworzyw. Warto również zrezygnować ze stosowania foliowych toreb. Jest to niewielki wysiłek, który przynieść może ogromne korzyści.

Odpady opakowaniowe Lublin – wsparcie dla przedsiębiorstw

Odpowiednimi normami prawnymi objęci są przede wszystkim przedsiębiorcy. Są oni zobligowani do odzysku odpadów opakowaniowych, szczególnie jeżeli wprowadzili oni w obieg własny produkt, opakowany w kilka rodzajów opakowań – np. folie, kartony bądź drewniane palety. W takiej sytuacji, przedsiębiorą koniecznie odzyskać musi odpowiednie ilości odpadów tego typu. PROEKO oferuje wsparcie w zakresie outsourcingu środowiskowego, który pozwala firmom przystosować się do obowiązujących norm środowiskowych. Współpraca z PROEKO opiera się nie tylko na odbiorze śmieci tego typu, ale również na doradztwie w zakresie innych kwestii związanych z troską o środowisko naturalne.

Dodatkowo realizujemy również odbiór odpadów komunalnych, przemysłowych, niebezpiecznych, pobudowlanych, starych mebli oraz niepotrzebnego wyposażenia. Każde zlecenie realizujemy sumiennie i terminowo, pozostawiając po sobie należyty porządek. Niezwykle istotne jest dla nas pełne zadowolenie, dlatego też świadczymy usługi na najwyższym poziomie. Współpracujemy z osobami prywatnymi, przedsiębiorstwami oraz instytucjami publicznymi.

Zapraszamy do kontaktu z firmą PROEKO w celu nawiązania współpracy!

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowały Cię nasze usługi, skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy warunki współpracy!

Zobacz wszystkie rozwiązania