Odzysk odpadów opakowaniowych pozwala na ponowne wykorzystanie tego typu śmieci. Ważna jest zatem dokładna segregacja już na etapie gospodarstw domowych, instytucji publicznych bądź firm. Ich odbiór przez firmę PROEKO pozwala na przeprowadzenie późniejszego procesu recyklingu.

Zobacz więcej informacji

Odpady opakowaniowe Kielce

Czym są odpady opakowaniowe?

Śmieci opakowaniowe to kategoria niezwykle szeroka, obejmująca wyroby służące do przechowywania, ochrony, przewozu, dostarczania bądź prezentacji innych produktów. Są to również opakowania wielokrotnego użytku.

Opakowania podzielić możemy na:

  • wykonane z tworzyw sztucznych,
  • wykonane z papieru lub tektury,
  • innego typu, np. wykonane z blachy stalowej, aluminium czy drewna.

PROEKO szerzy świadomość odnośnie odpowiedniej segregacji odpadów opakowaniowych. Domowa selekcja śmieci nie stanowi trudności, problem pojawić się może w odniesieniu do przedsiębiorstw. Przepisy prawne dokładnie regulują kwestie związane z obrotem opakowaniowym. Według nich, przedsiębiorcy są zobligowani do odzysku, a tym samym recyklingu odpadów opakowaniowych. Oczywista jest zatem ich segregacja, szczególnie jeżeli wprowadzony jest na rynek produkt, który zapakowany jest w tworzywa różnego rodzaju – np. folie, kartony bądź drewniane palety. Firma zagwarantować musi odzysk tego samego typu materiałów.

Recykling odpadów opakowaniowych

Odpady opakowaniowe wymagają zajęcia się nimi w odpowiedni sposób. Niezwykle ważna jest ich segregacja, gdyż umożliwia późniejszy recykling. Gromadzenie jednego typu tworzywa – przy czym należy pamiętać, aby było ono puste – w bezpośredni sposób przyczynia się do ochrony środowiska. 

Istotnym zachowaniem coraz częściej występującym w świadomości konsumentów, jest wybór produktów opakowanych w jak najmniejszą ilość opakowania. Jeżeli natomiast jest to niemożliwe, warto zwrócić uwagę na wybór materiałów łatwiejszych w przetworzeniu od innych. Podnoszenie świadomości konsumentów zauważyć można w znacznym zmniejszeniu zużycia toreb foliowych.

Odpady opakowaniowe Kielce – wynajem kontenerów

Oferujemy wsparcie w zakresie outsourcingu, pomagając przedsiębiorstwom przystosować się do obowiązujących norm. Kompleksowa współpraca opiera się na obsłudze w związku z odbiorem śmieci oraz ich utylizacją. Oczywiście każda czynność realizowana jest w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Doradztwo z naszej strony jest nieocenione, ponieważ zapewnia prawidłowe gospodarowanie odpadami. Nie jest natomiast konieczne korzystanie z usługi outsourcingu, współpraca opierać się może wyłącznie na odbiorze odpadów opakowaniowych.

Proponujemy dodatkową usługę w formie wynajmu specjalistycznych kontenerów. Pojemnik wykonany z wysokiej jakości tworzyw przystosowany jest do przechowywania każdego rodzaju odpadów. Kontener podstawiamy w wybrane przez klienta miejsce, a po wypełnieniu go odpadem opróżniamy zawartość i wywozimy ją w miejsce składowania bądź utylizacji. Jeżeli zachodzi konieczność, podstawiamy nowy pojemnik.

Dysponujemy zapleczem technicznym:

  • pojemnikami: 120 l, 240 l, 770 l, 1100 l,
  • kontenerami: 7 m3, 10 m3, 12 m3, 20 m3, 36 m3.

Zapraszamy do kontaktu z firmą PROEKO w celu nawiązania współpracy!

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowały Cię nasze usługi, skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy warunki współpracy!

Zobacz wszystkie rozwiązania