Recykling pozwala na ponowne wykorzystanie wielu surowców. PROEKO realizuje skup makulatury w każdej formie. Przyjmujemy zużyte bądź zniszczone wyroby papiernicze, oferując atrakcyjne i konkurencyjne ceny. Szerzymy świadomość odnośnie kwestii związanych z ochroną środowiska naturalnego, w dużej mierze przyczyniając się do ograniczenia ilości gromadzonych śmieci.

Zobacz więcej informacji

Odbiór makulatury Lublin

Jakie wyroby papiernicze przyjmujemy?

Papier jest szczególnym tworzywem, ponieważ powstaje przy udziale drzew. Niezwykła wytrzymałość włókien celulozy sprawia, iż są one doskonałym budulcem. Świadczyć o tym może fakt, że włókna te wykorzystać możemy aż 8 razy jako surowiec. Po całkowitym zużyciu stać się one mogą paliwem biologicznym, a następnie popiołem, który pełnić może rolę nawozu.

Makulatura to szeroka kategoria zbędnych wyrobów papierniczych, które nie nadają się do ponownego użytku. Skup pozwala zatem ponownie wykorzystać odpady tego typu. Proces recyklingu przynosi wiele korzyści, nie tylko dla środowiska naturalnego. Pozwala zaoszczędzić duże nakłady finansowe oraz czas, który potrzebny by był na ponowne wytworzenie papieru. Zminimalizowana jest zatem wycinka lasów, dzięki czemu znacznie duża część drzew jest ochroniona. Przyjmujemy w zasadzie każdy rodzaj wyrobów papierniczych – gazety, książki, kartony szare i kolorowe, tekturę, czasopisma, gazety, ulotki, papier biały i kolorowy, prospekty, opakowania papierowe, ścinki z niszczarek.

Odbiór makulatury Lublin – kompleksowa współpraca

Ponadto prowadzimy również skupów innych materiałów – aluminium, miedzi, złomu, puszek, butelek, plastiku, nakrętek. Dodatkowo realizujemy utylizację styropianu, dzięki czemu istnieje możliwość jego ponownego wykorzystania. W zakres naszych usług wchodzi również odbiór oraz wywóz śmieci komunalnych, opakowaniowych, przemysłowych, niebezpiecznych, starych mebli czy zbędnego wyposażenia. Dysponujemy doskonałej jakości zapleczem technicznym, opierającym się na specjalistycznej flocie samochodowej. Zawsze terminowo zjawiamy się na miejscu, starannie i szybko realizując zlecenie. Posiadamy wymagane pozwolenia i uprawnienia, dzięki czemu wszystkie czynności wykonujemy zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi. Umożliwiamy wypożyczenie kontenerów bądź pojemników na odpady na określony czas. Wykonane są one z solidnych materiałów, przystosowane są zatem do gromadzenia problematycznych ładunków.

 

Zapraszamy do kontaktu z firmą PROEKO w celu nawiązania współpracy!

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowały Cię nasze usługi, skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy warunki współpracy!

Zobacz wszystkie rozwiązania