Opakowania definiowane są jako wyroby służące do przechowywania, ochrony, przewozu, dostarczania lub prezentacji innych produktów, a wykonane mogą być z tworzyw sztucznych, papieru, tektury, blachy stalowej, aluminium drewna oraz innych tworzyw. 

Zobacz więcej informacji

Odpady opakowaniowe Poznań

Odzysk odpadów opakowaniowym ma ogromny wpływ na środowisko naturalne. Odpowiednia segregacja ma istotne znaczenie, gdyż umożliwia recykling lub zmniejszenie ich masy. Tematyka ta jest na tyle ważna, iż pewne jej kwestie zostały uregulowane prawnie. 

Opakowania a ochrona środowiska

Firma PROEKO RECYKLING w trosce o środowisko oraz w oparciu o specjalistyczne zaplecze zapewnia odbiór i recykling odpadów opakowaniowych.

Recykling przetwarza surowce wtórne, dzięki czemu mogą być one ponownie wykorzystane. Oprócz prawidłowej segregacji odpadów warto zwrócić uwagę na swoje nawyki konsumenckie – np. podczas zakupów powinniśmy wybierać produkty opakowane w niewielką ilość tworzyw lub w opakowania łatwe do przetworzenia. Istotne jest również ograniczenie zużycia toreb plastikowych. 

Odpady opakowaniowe Poznań – outsourcing środowiskowy

Przepisy odnoszące się do odpadów opakowaniowych dużą uwagę poświęcają również przedsiębiorcom. Po wprowadzeniu na rynek swojego produktu, opakowanego w różnego typu tworzywa – np. folię, karton lub drewniane palety – zobligowany jest on do odzysku identycznych opakowań. Współpracując z firmą PROEKO, przedsiębiorca otrzymuje gwarancję fachowej obsługi z zakresu odpowiedniego gospodarowania odpadami. 

Ponadto oferujemy naszym klientom możliwość skorzystania z profesjonalnego doradztwa oraz wsparcia na zasadzie outsourcingu środowiskowego. Coraz to nowe przepisy odnoszące się bezpośrednio do ochrony środowiska bywają dla niektórych przedsiębiorstw szczególnie problematyczne. Wymagają szybkiej reakcji oraz dostosowania wszelkich działań w firmie do obowiązujących norm, które niejednokrotnie bywają niezrozumiałe. 

Decydując się na współpracę, przedsiębiorca ma do dyspozycji profesjonalnych doradców, którzy doskonale orientują się w tematyce ochrony środowiska. 

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowały Cię nasze usługi, skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy warunki współpracy!

Zobacz wszystkie rozwiązania