W ramach tej oferty odbieramy tego rodzaju odpady od klienta. Po pierwszym kontakcie z nami, ustalamy gdzie i kiedy powinniśmy odebrać odpady. Następnie nasz kierowca udaje się na miejsce i odbiera je.

Zobacz więcej informacji

Odpady opakowaniowe Rzeszów

Oferujemy odbiór odpadów opakowaniowych na terenie Rzeszowa i okolic. Ofertę tę kierujemy zarówno do firm, jak i osób prywatnych. Odpady opakowaniowe to jedne z rodzaju odpadów poprodukcyjnych, jeśli chodzi o segment firm. Regulacje prawne wyznaczają, że firma powinna określoną ilość odpadów oddać do recyklingu. Natomiast jeśli chodzi o osoby prywatne, są to wszelki opakowania z produktów, które mogą zostać poddane recyklingowi. 

Recykling odpadów opakowaniowych

Odpady opakowaniowe wymagają zajęcia się nimi w odpowiedni sposób. Niezwykle ważna jest ich segregacja, gdyż umożliwia późniejszy recykling. Gromadzenie jednego typu tworzywa – przy czym należy pamiętać, aby było ono puste – w bezpośredni sposób przyczynia się do ochrony środowiska. 

Istotnym zachowaniem coraz częściej występującym w świadomości konsumentów, jest wybór produktów opakowanych w jak najmniejszą ilość opakowania. Jeżeli natomiast jest to niemożliwe, warto zwrócić uwagę na wybór materiałów łatwiejszych w przetworzeniu od innych. Podnoszenie świadomości konsumentów zauważyć można w znacznym zmniejszeniu zużycia toreb foliowych.

Odbiór odpadów opakowaniowych Rzeszów – oferta

Wszystkie odebrane przez nas odpady, nie tylko opakowaniowe, przeznaczamy do recyklingu lub jeśli nie jest on możliwy, do utylizacji. Gwarantujemy więc, że nie wpłyną one negatywne na środowisko naturalne. 

Jakie odpady opakowaniowe wyróżniamy?

  • Opakowania wykonane z tworzyw sztucznych,
  • Opakowania wykonane z papieru lub tektury,
  • Opakowania pozostałe wykonane na przykład z blachy stalowej, aluminium, drewna itp.

Do odbioru wszelkich tych opakowań dysponujemy:

  • Pojemnikami o wielkościach: 120l, 240l, 770l, 1100l
  • Kontenerami o wielkościach: 7 m3, 10 m3, 12 m3, 20 m3, 36 m3

PROEKO RECYKLING – pozostałe usługi 

Oprócz odbioru odpadów opakowaniowych oferujemy także:

  • Odbiór odpadów komunalnych,
  • Odbiór odpadów pobudowlanych i poremontowych,
  • Odbiór odpadów niebezpiecznych, 
  • Odbiór odpadów przemysłowych,
  • Odbiór elektrośmieci.

 

Dodatkowo prowadzimy skup surowców takich jak: makulatura, szkło, plastik, butelki, butelki po piwie, miedź, metale kolorowe, aluminium, folia oraz wiele więcej – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

W ramach wsparcia klientów wprowadziliśmy do oferty również outsourcing środowiskowy, czyli kompleksowe wsparcie w ekologicznej gospodarce odpadami. 

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowały Cię nasze usługi, skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy warunki współpracy!

Zobacz wszystkie rozwiązania