Odzysk śmieci opakowaniowych odgrywa kluczową rolę w gospodarce odpadami. Opakowania powinny być zatem selektywnie gromadzone, aby możliwe było późniejsze przeprowadzenie procesu recyklingu. Kwestie związane z tego typu odpadami regulowane są poprzez normy prawne.

Zobacz więcej informacji

Odpady opakowaniowe Opole

Odpady opakowaniowe obejmują wyroby służące do przechowywania, ochrony, przewozu, dostarczania bądź prezentacji innych towarów. W kategorię tę wpisują się również opakowania wielokrotnego użytku. Ze względu na zróżnicowanie wykorzystanych do produkcji materiałów, wyróżnić możemy opakowania z tworzyw sztucznych, papieru i tektury, blachy stalowej, aluminium bądź drewna.

Wspomniana segregacja powinna się odbywać już na etapie gospodarstw domowych. Odpady opakowaniowe to szczególna kategoria, głównie z uwagi na fakt, iż normy prawne odnoszą się do przedsiębiorstw. Właściciele firm zobligowani są do odzysku, a następnie recyklingu opakowań, przede wszystkim jeżeli wprowadzają oni na rynek własne produkty, które opakowane są w wiele tworzyw – folie, kartony bądź drewniane palety. Wówczas przedsiębiorca zagwarantować musi odpowiednio duży odzysk opakowań identycznych.

Odpady opakowaniowe Opole – wynajem kontenerów

W PROEKO wszelkie działania wykonujemy ze szczególną troską o naszą planetę. Przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego, szerząc świadomość wśród społeczeństwa odnośnie kwestii tego typu. Pomagamy również firmom przystosować się do obowiązujących przepisów środowiskowych. Wiele norm jest niezrozumiała, głównie ze względu na język. Wsparcie opieramy na outsourcingu środowiskowym i doradztwie.

Dysponujemy doskonałej jakości flota samochodową, która przystosowana jest do przewozu każdego rodzaju śmieci. Solidna konstrukcja pojazdu chroni ładunek przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, jednocześnie niwelując ryzyko wycieku niebezpiecznych substancji bądź wydzielania się nieprzyjemnych zapachów. Nasi pracownicy dbają o terminowy i staranny transport śmieci w miejsce docelowe. Cechuje nas niezwykły profesjonalizm, dlatego też zawsze pozostawiamy po sobie należyty porządek. Oferujemy również możliwość wynajmu specjalistycznych kontenerów. Solidny pojemnik wykonany jest z wytrzymałych tworzyw, dzięki czemu umieścić w nim możemy każdy rodzaj śmieci. Posiadamy kontenery o pojemności – 7 m3, 10 m3, 12 m3, 20 m3, 36 m3 oraz pojemniki  – 120l, 240l, 770l, 1100l.

Zapraszamy do kontaktu z firmą PROEKO w celu nawiązania współpracy!

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowały Cię nasze usługi, skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy warunki współpracy!

Zobacz wszystkie rozwiązania