Odpady medyczne, elektrośmieci oraz akumulatory – to tylko trzy z wielu rodzajów odpadów niebezpiecznych. Gdzie je wyrzucać? Co się z nimi dzieje? Czy można poddawać je recyklingowi? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą PROEKO oraz do kontaktu.

 

Zobacz więcej informacji

Czym są odpady niebezpieczne?

  • Urządzenia RTV oraz AGD, których już nie potrzebujemy – telewizory, lodówki, komputery czy telefony komórkowe.
  • Akumulatory – zwykłe baterie, akumulatory samochodowe oraz baterie zasilające urządzenia elektroniczne.
  • Odpady medyczne – zużyte bandaże, maseczki czy strzykawki a także przeterminowane leki oraz ubrania lekarzy. Wszystko, co miało styczność z chorym i co może mieć na sobie wirusy czy bakterie.

Każdy odpad z tych trzech kategorii wymaga od nas dokładnego sprawdzenia oraz posegregowania. Nie wolno wyrzucać je do pojemników na odpady komunalne lub inne. Należy bezwzględnie przestrzegać przepisów oraz kierować się zdrowym rozsądkiem, bo jakakolwiek pomyłka może kosztować wielkie straty dla środowiska, a nawet ludzkie zdrowie czy życie.

Akumulatory wypełnione są bardzie niebezpieczną substancją, która w przypadku dostania się do środowiska może zaszkodzić lasom, łąkom czy innym terenom zielonym. W przypadku dostania się jej na skórę lub co gorsza do wnętrza człowieka – może spowodować poważne problemy ze zdrowiem lub nawet śmierć.

Stare leki oraz inne odpady medyczne mogą przenosić wirusy i bakterie wywołujące choroby u człowieka, ale także u zwierząt.

Stare urządzenia RTV czy AGD również nie wolno wyrzucać „byle gdzie”. Dlatego przed decyzją o utylizacji sprawdzamy, czy konkretny odpad może zostać poddany recyklingowi.

Co się dzieje z odpadami niebezpiecznymi?

Istnieją dwie drogi postępowania w przypadku odbioru takich śmieci od Klienta:

  • Utylizacja – dotyczy odpadów, które nie można dłużej utrzymywać w środowisku naturalnym.
  • Recykling – poddaje się mu śmieci, które można bezpiecznie wykorzystać ponownie.

W naszej firmie od lat dbamy o środowisko naturalne oraz szerzenie wiedzy na temat prawidłowej gospodarki odpadami.

Odbiór odpadów niebezpiecznych Wrocław w PROEKO

Oprócz odbioru niebezpiecznych odpadów zajmujemy się również:

  • Recyklingiem surowców – staramy się, by to, co można, zostało wprowadzone ponownie do obiegu, by chronić środowisko naturalne.
  • Odbieramy odpady komunalne – posiadamy pojemniki o pojemnościach 120l, 240l, 770l, 1100l i specjalne kontenery 7 m3, 10 m3, 12 m3, 20 m3, 36 m3 – daje nam to możliwość odbioru odpadów praktycznie od każdego klienta. Dodatkowo odbieramy odpady wielkogabarytowe.
  • Prowadzimy doradztwo w zakresie gospodarki odpadami – doradzamy firmom, jak efektywniej i taniej utylizować śmieci, pomagamy w zakresie otrzymania dofinansować oraz szerzymy wiedzę z zakresu ochrony środowiska.

Środowisko naturalne jest dla nas bardzo ważne, dlatego w każdej gałęzi naszej pracy jesteśmy EKO. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą odbioru odpadów niebezpiecznych na terenie Wrocławia oraz do kontaktu z nami. Wywieziemy nie tylko odpady niebezpieczne. Zapraszamy.

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowały Cię nasze usługi, skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy warunki współpracy!

Zobacz wszystkie rozwiązania