Recykling umożliwia ponowne wykorzystanie wielu surowców wtórnych. Jest to nie tylko oszczędność kosztów oraz czasu, które wiążą się z wyprodukowaniem zupełnie nowych wyrobów, ale recykling ma przede wszystkim niebagatelny wpływ na środowisko naturalne. 

Zobacz więcej informacji

Odpady opakowaniowe Radom

Odpady opakowaniowe mają szczególne znaczenie wśród innych rodzajów śmieci. Opakowania powinny być odpowiednio segregowane oraz składowane. Jeżeli czynności te będą prawidłowo przeprowadzane, możliwy będzie ich późniejszy recykling. Ze względu na swój charakter, kwestie związane z odpadami opakowaniowymi uregulowane są prawnie. 

Dlaczego segregacja opakowań jest istotna?

Opakowania pełnią funkcję przechowywania, ochrony, dostarczania lub prezentacji innych produktów, ponadto są to również wyroby wielokrotnego użytku. W zależności od tworzywa, z jakiego śmieci te zostały wykonane, dzielimy je na: opakowania z tworzyw sztucznych, papieru, tektury, blachy stalowej, aluminiowej lub drewna. 

Warto jest przyjrzeć się swoim nawykom konsumenckim, których zmiana może mieć ogromne znaczenie. Decydując się na dany produkt w sklepie, powinniśmy wybierać towar opakowany w niewielką ilość tworzyw, przy okazji zwracając uwagę na wybór opakowań łatwiejszych w przetworzeniu.

Odpady opakowaniowe Radom – przedsiębiorcy 

Szczególną uwagę opakowaniom powinni poświęcić przedsiębiorcy, gdyż mają oni obowiązek przeprowadzać segregację, odzysk oraz recykling tego typu odpadów. W sytuacji, gdy producent wprowadza na rynek towar, który opakowany jest w różne tworzywa – np. folie, kartony czy drewniane palety – jest on zobligowany do odzysku takich samych materiałów.

Nawiązując współpracę z firmą PROEKO, przedsiębiorstwo otrzymuje pewność, iż wszystkie sprawy związane z odzyskiem oraz recyklingiem odpadów przebiegać będą sprawnie i bezproblemowo. Oferujemy naszym klientom specjalistyczne wsparcie oraz doradztwo w ramach outsourcingu środowiskowego. Pomagamy wdrażać nowe przepisy prawne, które nie zawsze są dla przedsiębiorców zrozumiałe. Zachęcamy do kontaktu w celu nawiązania wszechstronnej współpracy!

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowały Cię nasze usługi, skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy warunki współpracy!

Zobacz wszystkie rozwiązania