• Witamy w PROEKO RECYKLING - Wywóz śmieci Kraków
 • Poniedziałek - Piątek

  9:00 - 17:00
 • Telefon

  +48 735 752 272
  +48 794 007 819

Odbiór odpadów Kraków

 PROEKO RECYKLING Sp.z o. o. to firma, która daje gwarancje profesjonalnego odbioru, transportu oraz utylizacji odpadów. Dodatkowo w zgodzie z troską o środowisko dba, by śmieci odbierane od klientów trafiały prosto do utylizacji, gdzie będą poddane recyklingowi. Oprócz odbioru PROEKO działa w obszarze skupu surowców, które później można ponownie przetworzyć oraz świadczy usługi w zakresie outsourcingu środowiskowego. PROEKO to gwarancja dbania o środowisko naturalne. 

Odpady komunalne 

Mogą być płynne lub stałe, wytwarza je człowiek i niektóre z nich można wykorzystać jako surowce wtórne. Dzielimy je na substancje organiczne biodegradowalne i mineralne. Odbiór odpadów komunalnych to najszerszy obszar pracy firmy PROEKO, ponieważ człowiek produkuje ich najwięcej. Dodatkowo to właśnie do ich segregacji potrzebna jest największa ilość osób, ponieważ ze względu na ich charakter, nie można oddzielać i segregować ich mechaniczne.

Firma PROEKO dysponuje pojemnikami o pojemnościach 120l, 240l, 770l, 1100l oraz kontenerami o pojemnościach 7 m3, 10 m3, 12 m3, 20 m3, 36 m3.

Recykling surowców

Firma PROEKO w trosce o środowisko naturalne świadczy usługi recyklingu. Odpady, jakie poddajemy temu procesowi to:

 • Recykling styropianu – przez fakt, iż jest to materiał wykorzystywany zarówno w branży budowlanej, jak i w handlu (jako środek ochronny do opakowań), styropian jest doskonałym materiałem do ponownego użycia. 
 • Recykling elektroniki – to zarówno znak czasów, gdzie zgodnie z rozwojem techniki kupujemy nowe sprzęty, jak i konieczny etap każdego urządzenia. Posiadają one rzadkie metale oraz szkodliwe substancje, które należy odpowiednio zutylizować, by nie zaszkodziły środowisku. 
 • Recykling folii – ze względu na czas, jaki potrzebuje ten materiał, by całkowicie się rozłożyć, recykling w tym przypadku jest konieczny. Tak więc recykling folii to zarówno ekologiczne rozwiązanie, jak i możliwość ponownego wykorzystania jej, bez potrzeby produkowania większej ilości tego materiału.
 • Recykling tworzyw sztucznych – skupujemy i utylizujemy odpady, które wykonane zostały z tworzyw sztucznych. Są one dość sporym problemem dla środowiska, jednak dzięki recyklingowi, mogą posłużyć jeszcze jako zupełnie coś innego. 

Outsourcing środowiskowy

Doradztwo i wsparcie firm w byciu bardziej EKO – to jedna z misji PROEKO. Świadczenie tych usług pozwala na promowanie zachowań ekologicznych wśród przedsiębiorców, czyli segmentu, gdzie powstaje najwięcej odpadów. 

 

Odbiór odpadów Kraków
Pomoże firmach między innymi w:

 • Przygotowaniu raportów środowiskowych,
 • Zrozumieniu prawa w zakresie ochrony środowiska,
 • Wsparcie w gospodarowaniu odpadami w firmie,
 • Wiele więcej.

PROEKO to firma, która kreuje nowe zachowania w obszarze ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Świadomość ekologiczna wśród Polaków jest coraz większa między innymi dlatego, że o ekologii dowiadujemy się nie tylko z telewizji czy artykułów, ale także od naszej firmy, która odbiera odpady.