Remontowanie mieszkania czy budowanie domu generuje sporą ilość odpadów i śmieci budowlanych. Niezależnie od tego, czy prowadzimy firmę czy samodzielnie remontujemy lub budujemy dom – pozbywanie się odpadów budowlanych może rodzić spore problemy. Właśnie dlatego warto korzystać z usług profesjonalistów, którzy doskonale orientują się w przepisach oraz sposobach utylizacji odpadów budowlanych. Naszą ofertę kierujemy do firm budowlanych, instytucji publicznych oraz do osób prywatnych. Zapraszamy do współpracy zarówno większe, jak i mniesjze podmioty. Gwarantujemy wysoką jakość świadczonych usług, profesjonalne wsparcie w zakresie gospodarowania odpadami oraz atrakcyjne warunki.

Zobacz więcej informacji

Wywóz odpadów budowlanych Bydgoszcz – jakiego rodzaju odpady odbieramy?

Odpady budowlane to przede wszystkim różne elementy rozbiórkowe. Zaliczają się do nich:

  • Gruz betonowy, ceglany, ceramiczny.
  • Żwir, piasek, kamienie.
  • Cegły, pustaki, drewno.
  • Stare meble.

Mówiąc ogólnie – odpady budowlane to wszystko to, co powstaje w wynik prac remotnowo-budowlanych. Ważne jest, aby pamiętać, że tego rodzaju śmieci nie możemy wyrzucić do tradycyjnych koszy na odpady komunalne. Tak, jak w przypadku innego rodzaju odpadów – na przykład elektronicznych – mamy przeznaczone na to specjalne kosze, kontenery i miejsca.

Odpady budowlane są szeroką kategorią, najczęściej jednak obejmują gruz ceglany, betonowy bądź ceramiczny. Możliwość ponownego wykorzystania sprawia, iż odpadu tego typu nie należy umieszczać w tradycyjnych kontenerach na śmieci komunalne. PROEKO realizuje utylizację gruzu, ze szczególnym uwzględnieniem środowiska naturalnego.

Wywóz odpadów budowlanych Olsztyn – dzierżawa kontenerów

Wywóz odpadów budowlanych wiąże się z dodatkową usługą, którą proponujemy. Wynajem specjalistycznego kontenera pozwala bezpiecznie gromadzić śmieci wygenerowane podczas remontu lub budowy. Dostarczamy pojemnik w wybrane miejsce, a po wypełnieniu go odpadem opróżniamy i wywozimy zawartość. Bardzo ważne jest prawidłowe dobranie pojemności kontenera. Jeżeli zdecydujemy się na zbyt mały gabaryt, konieczne będzie częste opróżnianie. Zbyt duży natomiast generować będzie niepotrzebne koszty. W razie trudności z podjęciem decyzji, polecamy zasięgnąć rady naszych pracowników. Doświadczenie pozwala nam dobrać optymalną wielkość kontenera do potrzeb. Posiadamy pojemniki (120 l, 240 l, 770 l, 1100 l) oraz kontenery (7 m3, 10 m3, 12 m3, 20 m3, 36 m3) w formie otwartej i zamkniętej.

Oprócz śmieci budowlanych wywozimy również odpady komunalne, opakowaniowe, przemysłowe, niebezpieczne, stare meble czy zbędne wyposażenie. Oferujemy również skup surowców, które następnie poddajemy procesowi recyklingu.

Jak wygląda współpraca z nami?

Oferujemy odbiór odpadów budowlanych na terenie Bydgoszczy i okolic. Po kontakcie telefonicznym lub mailowym z nami – umawiamy dokładne miejsce i czas dostarczenia kontenera. Możemy go wynająć na przykład na czas prac budowlanych – zarówno dla firm, jak i dla osób prywatnych.

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowały Cię nasze usługi, skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy warunki współpracy!

Zobacz wszystkie rozwiązania