• Witamy w PROEKO RECYKLING - Wywóz śmieci Kraków
 • Poniedziałek - Piątek

  9:00 - 17:00
 • Telefon

  +48 735 752 272
  +48 794 007 819

Odbiór odpadów niebezpiecznych Katowice

 

 

Odpady niebezpieczne to część gospodarki odpadami, która wymaga zwiększonej uwagi i poświecenia. Prawidłowa utylizacja, możliwy recykling oraz troska o środowisko naturalne to trzy aspekty, które towarzyszą nam podczas każdego odbioru takich śmieci.

Co się dzieje z odpadami niebezpiecznymi po odbiorze ich przez nas?

To, gdzie trafią takie śmieci jest bardzo ważne z punktu widzenia ochrony środowiska oraz ochrony zdrowia ludzi. Jeśli takie odpady trafią w miejsce, w które nie powinny: do lasu, obok skupisk ludzi czy na zwykłe wysypisko – jest wysoce prawdopodobne, że będą stanowić zagrożenie zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla człowieka. Dlatego prawo w Polsce reguluje to, gdzie trafiają takie śmieci. 

Jedne są specjalnie utylizowane na przykład leki czy inne odpady medyczne, komputery oraz lodówki i inne urządzenia RTV oraz AGD. Inne zaś poddawane są recyklingowi: niektóre urządzenia RTV i AGD oraz inne, z których można następnie wytworzyć kolejny produkt. 

W PROEKO stawiamy na pierwszym miejscu prawidłowe postępowanie z odpadami. Zarówno tymi komunalnymi, jak i niebezpiecznymi. Wszystko po to, by maksymalnie chronić środowisko naturalne oraz zdrowie człowieka. Wiemy, kiedy należy zutylizować konkretny odpad, a kiedy można poddać go recyklingowi.

Odpady niebezpieczne, – czym są?

Tak wiele mówi się o prawidłowym wyrzucaniu baterii lub przeterminowanych leków, jednak mało, kto wie, czym jeszcze są odpady niebezpieczne. Wiedza przychodzi dopiero wówczas, gdy nie wiemy, co zrobić z konkretnym odpadem lub co gorsza wyrzucamy go do tradycyjnego pojemnika na śmieci. Zatem do odpadów niebezpiecznych zaliczymy również:

 • Odpady medyczne – przeterminowane leki, zużyte strzykawki czy bandaże. Wszelkie produkty medyczne, które miały styczność bezpośrednio z chorym.
 • Akumulatory – zarówno te samochodowe, jak i zwykłe baterie.
 • Urządzenia RTV i AGD – stare telewizory, komputery czy telefony komórkowe. 

Żaden odpad z powyższych kategorii nie może być wyrzucany do standardowych pojemników na śmieci, gdyż może stanowić zagrożenie dla środowiska i człowieka. Z baterii czy akumulatorów może wyciec groźny płyn, odpady medyczne mogą nosić wirusy czy bakterie, a stare telewizory i lodówki mogą wytwarzać niebezpieczne substancje. 

Odbiór odpadów niebezpiecznych Katowice – PROEKO RECYKLING Sp. z o.o.

Wiele lat doświadczenia oraz troska o środowisko nauczyły nas postępowania z odpadami niebezpiecznymi. Jednak nie jest to jedyna gałąź gospodarki odpadami, jaką się zajmujemy:

 • Odbieramy odpady komunalne – odpady wytworzone przez człowieka to nasza główna misja, dzielimy je na substancje mineralne oraz organiczne biodegradowalne. Posiadamy pojemniki w rozmiarach 120l, 240l, 770l, 1100l oraz kontenery 7 m3, 10 m3, 12 m3, 20 m3, 36 m3 – jesteśmy, więc w stanie odebrać każdą „dawkę” odpadu od Klienta. Oprócz tego zajmujemy się odbiorem odpadów wielkogabarytowych. 
 • Recyklingu surowców – na życzenie Klienta prowadzimy recykling: styropianu, folii, elektroniki, tworzyw sztucznych oraz wiele więcej. 
 • Outsourcing środowiskowy – w ramach tej gałęzi doradzamy przedsiębiorstwom w odpowiedniej gospodarce odpadami, przeprowadzamy szkolenia, pomagamy w uzyskaniu dofinansować i wiele więcej.

W PROEKO RECYKLING stawiamy na pierwszym miejscu ochronę środowiska oraz prawidłową gospodarkę odpadami. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wywozu odpadów niebezpiecznych na terenie Katowic.