Śmieci miejskie
Są to odpady związane z nieprzemysłową działalnością człowieka i powstające w domach. Wliczamy do nich śmieci poddające się biodegradacji oraz odpady wielkogabarytowe. Do odpadów poddających się biodegradacji wliczają się:
– odpady z terenów zielonych,
– śmieci kuchenne i ogrodowe,
-ubrania i tekstylia z naturalnych tkanin,
– papier i teksturę,
– drewno.
Do odpadów wielkogabarytowych z kolei wliczają się:
– stoły, krzesła, tapczany, łóżka, sofy, fotele,
– materace,
– rowery,
– wózki,
– dywany.
Do śmieci wielkogabarytowych nie wliczają się: panele, belki, okna i ramy okienne, drzwi, wanny, umywalki, grzejniki, rynny, płyty, rolety, części samochodowe, motorowery, odpady remontowe bądź ogrodowe, kosiarki czy worki na śmieci.
Odpady przemysłowe
Chociaż odpady przemysłowe zazwyczaj wytwarzane są przez firmy powiązane z wyrobem, na przykład przez zakłady budowlane, a także przez szpitale, to w domach również możemy znaleźć odpady z tej kategorii. Są to m.in.:
– sprzęt RTV i AGD,
– emulsja, rozcieńczalniki, spoiwa, lakiery,
– środki obrony roślin,
– odpady opakowaniowe,
– przemysłu tekstylnego i odzieżowego,
– spożywczego,
– chemia laboratoryjna.
Wywóz śmieci Przeworsk
Wykwalifikowane firmy takie jak PROEKO proponują wywóz śmieci Przeworsk przeróżnego typu: komunalnych, przemysłowych, opakowaniowych, poremontowych, pobudowlanych, niebezpiecznych i elektroodpadów. Wywóz śmieci Przeworsk odbywa się przy zastosowaniu profesjonalnej floty samochodowej, umożliwiającej zabezpieczony transport odpadów w miejsce utylizacji lub magazynowania. Profesjonalni pracownicy dbają o właściwe ochrona ładunku, niwelując możliwość wycieku niebezpiecznych surowców lub brzydkich zapachów. W trakcie transportu nie ma również mowy o zmieszaniu się śmieci w obszarze pojazdu.
Wywóz śmieci Przeworsk – utylizacja
Istnieje kilka sposobów utylizacji odpadów. Co istotne, nie wszystkie śmieci można eksploatować w taki sam rozwiązanie. Właściwe wybranie metody do zabranego typu śmieci jest zasadnicze, ponieważ nieodpowiednia przerób może mieć negatywny działanie na przyrodę. Do metod utylizacji zaliczają się:
– termiczne przerabianie odpadów,
– recykling – rewindykowanie surowców z artykułów odpadowych i powtórne ich zastosowanie w celu produkcji nowoczesnych produktów,
– fermentacja – poddanie śmieci takich jak: odchody zwierzęce, tworzywa uboczne przemysłu rolno-spożywczego i śmieci z tworzyw rolniczych beztlenowemu rozkładowi,
– kompostowanie – przetwarzanie resztek organicznych w próchnicę przez mikroorganizmy,
– wykorzystywanie odpadów jako materiału – zastosowanie ubocznych artykułów pochodzenia zwierzęcego i nienadających się do konsumpcji przez ludzi i zwierzęta, aby wyrobić wydajne i wysokowartościowe nawozy.