Produkcja odpadów komunalnych z roku na rok wzrasta, bowiem są to najczęściej produkowane śmieci przez człowieka.

Zobacz więcej informacji

Odpady komunalne Łódź

Ze względu na duże zróżnicowanie – substancje organiczne, biodegradowalne oraz mineralne, występujące w stanie stałym lub płynnym – niezwykle ważne jest, aby proces ich selekcji był prawidłowy, gdyż wiele substancji ma charakter wtórny. Ogromna ilość odpadów komunalnych, nierzadko skomplikowana ich segregacja, konieczność współpracy osób fizycznych z podmiotami zarządzającymi gospodarką odpadami, sprawiają, iż śmieci te bywają problematyczne.

Wynajem kontenerów

Firma PROEKO RECYKLING realizuje zlecenia obejmujące szereg działań w obrębie odbioru, transportu oraz utylizacji wszelkiego typu odpadów. Współpraca z klientem opiera się na terminowym załadunku śmieci na specjalistyczny samochód, przez wykwalifikowanych oraz doświadczonych pracowników. Transport wykonujemy zachowując wszelkie względy bezpieczeństwa, posiadamy bowiem wymagane uprawnienia oraz pozwolenia. 

Oferujemy również wynajem specjalistycznych kontenerów, stworzonych z myślą o ciężkich oraz problematycznych odpadach. W zależności od potrzeb dysponujemy różnym rodzajem oraz pojemnością, są to:

  • pojemniki – 120 l, 240 l, 770 l, 1100 l,
  • kontenery – 7 m3, 10 m3, 12 m3, 20 m3, 36 m3.

Usługa wynajmu obejmuje podstawienie kontenera w wybrane przez klienta miejsce, a po jego wypełnieniu odpadami, firma PROEKO szybko i bezproblemowo opróżni jego zawartość. 

Odpady komunalne Łódź – pozostałe usługi

Oprócz wywozu śmieci komunalnych, zajmujemy się transportem innych rodzajów odpadów – opakowaniowych, pobudowlanych, poremontowych, niebezpiecznych, przemysłowych oraz elektroodpadów. Realizujemy odbiory śmieci wielkogabarytowych od osób prywatnych, firm oraz instytucji publicznych. Naszych klientów wspieramy również w zakresie outsourcingu środowiskowego oraz szeroko pojętego doradztwa, w zakresie wdrażania nowych norm prawnych, odnośnie ochrony środowiska. 

Segregacja odpadów komunalnych Łódź

Segregowanie śmieci to nasz obowiązek. Tak jak troska o środowisko i ekologia w praktyce. Przedstawiamy Państwu dokładną rozpiskę, jak segregować odpady komunalne:

  • Kolor zielony to szkło, wrzucamy tutaj: butelki po napojach, słoiki, szklane opakowania po kosmetykach. Nie wyrzucamy natomiast: szkła okiennego, żarówek, luster, szyb itp. 
  • Kolor niebieski, czyli papier, wrzucamy tutaj: makulaturę, ulotki, opakowania z tektury, papieru, kartony, tekturę oraz podobne. Nie wolno wyrzucać: chusteczek, ręczników papierowych czy kartonów po mleku i napojach. 
  • Kolor żółty – tworzywa sztuczne i metale. Wrzucamy tu butelki plastikowe, kartony po mleku i sokach, nakrętki i kapsle, a także torby i opakowania plastikowe. Nie wolno wrzucać tutaj butelek i pojemników z zawartością, opakowań po lekach czy sprzętu RTV i AGD.
  • Kolor brązowy, czyli BIO odpady: resztki warzyw i owoców, jedzenie bez mięsa, trociny czy koronę drzew. Nie wolno wyrzucać popiołu i węgla, ziemi i kamieni czy zwierzęcych resztek kuchennych.
  • Kolor czarny to miejsce na wszelkie odpady, które nie wolno wyrzucać w pozostałe kosze. Jednak należy pamiętać, że nie dotyczy to odpadów niebezpiecznych, gruzu czy starych mebli.

W PROEKO oferujemy także możliwość odbioru i utylizacji odpadów niebezpiecznych, mebli, gruzu oraz innych. Zapraszamy do sprawdzenia naszych pozostałych usług.

Odpady komunalne Łódź – Wywóz odpadów zielonych

Zachęcamy do nawiązania wielowymiarowej współpracy, która w naszym przypadku zawsze opiera się na indywidualnym podejściu do klienta. 

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowały Cię nasze usługi, skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy warunki współpracy!

Zobacz wszystkie rozwiązania