Firma PROEKO chcąc przyczynić się do ochrony środowiska, oferuje recykling surowców. Proces przeprowadzamy w pełni bezpiecznie, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Recykling jest niezwykle efektywną formą odzyskiwania surowców, dzięki czemu znacznie ograniczona jest ilość gromadzonych śmieci.

Zobacz więcej informacji

Recykling surowców Lublin

Jakie tworzywa poddajemy procesowi recyklingu?

  • Recykling elektroniki – nieustanny postęp technologiczny sprawia, iż sprzęt elektroniczny staje się bardzo szybko przestarzały. Utylizacja zużytych urządzeń pozwala w dużym stopniu odzyskać materiały, jakie zostały użyte do wytworzenia elektroniki. Recykling umożliwia ponowne wykorzystanie rzadkich metali, których zasoby są ograniczone. Elektrośmieci są szczególnie niebezpieczne nie tylko dla środowiska naturalnego, ale również dla zdrowia człowieka. Nie należy elektrośmieci umieszczać w tradycyjnych kontenerach na odpady komunalne, dlatego tak ważna jest współpraca z firmą profesjonalnie zajmującą się tego typu śmieciami.
  • Recykling tworzyw sztucznych – zajmujemy się również przetwarzaniem materiałów sztucznych, które wciąż stanowią ogromne zagrożenie dla naszej planety. Ich ogromna ilość sprawia, że konieczne jest właściwe podejście do elementów wykonanych z tego typu tworzyw. Bardzo długi czas rozkładu sprawia, iż materiały sztuczne mają ogromny wpływ na środowisko naturalne. Są również niebezpieczne dla zwierząt, bowiem wiele z nich ma bezpośrednią z nimi styczność.
  • Recykling styropianu – odpady, wykonane ze styropianu generowane są w głównej mierze przez branżę budowlaną. Najczęściej tworzywo to wykorzystywane jest jako ochrona termoizolacyjna bądź opakowanie – np. w przemyśle elektronicznym, spożywczym bądź produkcyjnym.
  • Recykling folii – folia również należy do odpadów wyjątkowo szkodliwych, a możliwość jej ponownego wykorzystania sprawia, że znacznie ograniczone jest jej gromadzenie na wysypiskach. Przeprowadzamy proces recyklingu, pozwalający na ponowne wykorzystanie tworzywa.

Recykling surowców Lublin – skup tworzyw

Oczywiście są to tylko przykładowe materiały, jakie poddajemy recyklingowi. Jesteśmy w stanie odzyskać praktycznie każde tworzywo, pozwalając na ponowne wykorzystanie. Prowadzimy skup surowców w hurcie i detalu, proponując atrakcyjne oraz konkurencyjne ceny. Ponadto realizujemy również wywóz śmieci komunalnych, opakowaniowych, przemysłowych, niebezpiecznych, opakowaniowych, starych mebli i zbędnego wyposażenia.

Zapraszamy do kontaktu z firmą PROEKO w celu nawiązania współpracy!

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowały Cię nasze usługi, skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy warunki współpracy!

Zobacz wszystkie rozwiązania