Firma PROEKO RECYKLING swoje działania opiera na szczególnej trosce o środowisko oraz dba o zwiększanie świadomości społeczeństwa w odniesieniu do odpowiedzialnego i mądrego gospodarowania odpadami. Świadczymy usługi z zakresu odzysku oraz ponownego przetworzenia wielu surowców

Zobacz więcej informacji

Recykling surowców Poznań

Wpływ recyklingu na środowisko naturalne ma istotne oraz niebagatelne znaczenie. Pozwala zmniejszyć ilość wyprodukowanych przez człowieka śmieci, jak i również zmniejszyć koszt produkcji nowych wyrobów przez producentów. Aby proces recyklingu przebiegł skutecznie oraz bezproblemowo, konieczna jest odpowiednia segregacja oraz składowanie odpadów.

Jakie tworzywa poddajemy recyklingowi?

  • Recykling styropianu

Styropian to materiał budowlany, wykorzystywany jako ochrona termoizolacyjna. Ponadto wykorzystuje się go również jako opakowanie dla innych produktów. Przetwarzając zużyty styropian, umożliwiamy jego ponowne wykorzystanie. 

  • Recykling elektroniki

Urządzenia elektryczne wykonane są niejednokrotnie z cennych oraz rzadkich metali – które po procesie recyklingu mogą zostać ponownie wykorzystane – jak i również substancji toksycznych. Elektroodpady bywają zatem szczególnie niebezpieczne dla środowiska naturalnego oraz zdrowia człowieka. Nie należy mieszać ich z innym typem śmieci.

  • Recykling folii

Folia ze względu na swój charakter niezwykle długo się rozkłada oraz zalega w miejscach składowania. Recykling umożliwia zmniejszenie jej ilości w środowisku.

  • Recykling tworzyw sztucznych

Tworzywa sztuczne stanowią jeden z najważniejszych problemów w gospodarowaniu odpadami. Są problematyczne, ponieważ ich rozkład może trwać nawet setki lat, a recykling przebiegać musi przy pomocy odpowiedniej technologii. Tworzywa sztuczne najczęściej przyjmują formę opakowań, a ich masa jest nieadekwatna do zajmowanego miejsca. 

Recykling surowców Poznań – współpraca

Zachęcamy do współpracy osoby prywatne, instytucje publiczne oraz przedsiębiorstwa działające w różnych branżach. Oferujemy naszym klientom atrakcyjne oraz konkurencyjne ceny – a tworzywa przyjmujemy w hurcie oraz detalu. Ze względu na dużą elastyczność oraz indywidualne podejście do klienta, realizujemy każde zlecenie, nawet najbardziej nietypowe.

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowały Cię nasze usługi, skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy warunki współpracy!

Zobacz wszystkie rozwiązania